Samarbeidspartnere Tyssedal Hotel
Hardanger Hotel
Hansa Borg Bryggerier
Coop Mega
Sparebanken Vest
Hardanger Folkeblad
Norzink - New Boliden
Odda Kommune
Lørdag 9.august kl.13.00 starter billettsalget til Blueshelga lokst utøve 2008. For å komme i riktig festivalmodus, starter vi med live musikk. Daniel Eriksen som mange husker fra den trivelige hagekonserten ved Vasstun Gjestehus i fjor, drar noen låter fra sitt rikholdige repertoir, før vi går løs på innholdet i Blueshelga 2008.
Mange gleder seg til Tony Cary – som skal spille både fredagen og lørdagen, men vi har mange andre flotte musikere og band på programmet. Hvis du har lyst å høre god musikk, eller er nysgjerrig på hvordan årets artister låter, er det bare å stikke innom Iris lørdag 9.august kl.13.00 – så får dere høre litt av alt det spennende vi har i vente fra og med torsdag 18. september.
Begrenset antall pass
Med erfaringene fra fjordårets Blueshelg friskt i minne, velger vi i år å begrense antall festival - og dagspass i år, for å forsikre oss om at alle som har kjøpt billett til en spesiell konsert, kommer inn. I fjor hadde vi det luksusproblemet at alle spillesteder ble fulle tidligere enn antatt, med den konsekvens at et par stykker som hadde kjøpt billett, ikke kom inn. Dette beklaget og beklager vi selvsagt, og det skal ikke skje i år. Som de fleste kjenner til, fungerer passene på en annen måte; med pass er man til enhver tid garantert plass på ett av de aktuelle spillestedene.
Hjertelig velkommen til kickoff-party lørdag 9.august kl.13.00 på Iris. Det kan bli morro med en liten formiddagshappening med lette forfriskninger og god musikk attåt.
Publisert 31.07.2008 av Tone Mannsåker
Eitrheimsv. 19, 5750 Odda
E-Post: postmaster@oddablues.no



