Klart for superhelg på Iris Scene

Bekmørkt spiller fredag 16. desember og de covrer det meste og får opp temperaturen hos publikum på no time. Lørdag er det plateslepp for Blodtokt

Som frontfigur i Bekmørkt,  er Jan Erik Strand etter hvert blitt ei energibombe som fronter bandet med hele seg, noe publikum setter stor pris på.  Kjell Arne Bauge er heller ikke ukjent med å fremføre et sprell og to med gitar i hånd, og Terje Ramsdag trakterer trommene med en taktfasthet og energi som spruter helt ut på dansegolvet. Og med en alltid like oppmerksom Vidar Øiestad stødig på bassen - er de til sammen et strålende ensemble som ikke holder noe tilbake.  

Dessuten er det tydelig at de koser seg når de spiller. Bekmørkt er i seg selv garanti god nok for at dette blir en herlig kveld , så det er ingen grunn til å nøle: På fredag er Iris Scene plassen å være.

Det samme kan sies om lørdagen, for da har det  det lokale bandet Blodtokt plateslepp. Blodtokt betsår av unge herrer i 20 - årsalderen som har spilt sammen en god stund.  De er et såkalt metallband som gir godt med lyd fra seg, og de har spilt sammen i flere år. Bandet består av Martin Fjæra, Lasse Mikkelsen og Fredrik Hagen og det er litt av en prestasjon at de nå slipper sin første CD lørdag 17. desember.  Det blir en helt spesiell opplevelse for de som møter frem, for disse guttene er kjent for å stille på scenen med eller uten både det ene og det andre. Vel møtt på Iris Scene lørdag.

Blodtokt Bekmørkt